Bu sayfayı yazdır

Yeni Karaman'ı 2 - 0'la geçtik...

Yazan 
Kategori U 13 Haberleri
Öğeyi Oyla
(3 oy)

Bursa U 13 liginin 3. haftasında Yeni Karaman Spor ile karşılaştık. Bu maça kadar takımımız ilk haftayı Bursa İdman Ocağı karşısında 3 - 1 lik skorla kapatmış 2. haftayı maç oynamadan geçmişti.

Yeni Karaman maçına kalede Ertuğrul, savunmada Yusuf, Zabit, Mehmet ve Yakup ile, orta sahada Habib, Halil İbrahim ve Efe, ileride ise Yiğit, Batuhan ve Berat'tan oluşan 11 le başladık. İlk dakikalarda orta saha mücadelesi şeklinde geçen mücadelenin 10. dakikasından sonra üstünlüğü elimize aldık. Peşi peşine kazandığımız kornerler sonucunda Yusuf'un ayağından bulduğumuz golle öne geçtik. Maç boyunca topu ayağında bulunduran takımımız ilk yarıda Batuhan ve Yiğit'le girdiği pozisyonlardan sonuç alamadı. Mücadelenin ilk yarısı 1 - 0 üstünlüğümüzle sonuçlandı.

İkinci yarıda yine oyuna hükmeden taraf bizdik. İkinci yarının başlarında önde yaptığımız baskı sonucunda kazandığımız topu berat içeri doğru sürdü ve Efe'ye pas verdi. Top her ne kadar Efe'ye gelmeden rakip araya girse de Efe'nin inatçılığı ve fırsatçılığı 2. golümüzü kazandırdı. 

Bu dakikadan sonra Yiğit'in yerine oyuna giren Muhammed kaleci ile karşı karşıya bir pozisyonu gole çeviremedi.Sağ kanattan etkili ataklar geliştirdik. Fakat bu pozisyonlarda da Berat sonuca gidemedi. 

Oyunun genelinde hakimiyetini rakibe kabul ettiren takımımız ligin 3. haftasında da kazanmış oldu.

Bu sonuçtan sonra grubumuzda puan durumu aşağıdaki gibi oluştu...

Okunma 351 defa Son Düzenlenme Pazar, 16 Şubat 2020 17:07